Logo Loader

Uydu Teknolojileri Haftası

Telekomünikasyon, Altyapı

projects/August2023/nHBCEvYk8jBxqVhcVA7Q.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın öncülüğünde Türkiye'de ilk kez düzenlenen Uydu Teknolojileri Haftası, 7-9 Ocak 2021’de hibrit olarak gerçekleştirilmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın vizyonu doğrultusunda sektör paydaşlarının karşılıklı bilgi alışverişinin ve ilişki ağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenen "Uydu Teknolojileri Haftası"nda yerli ve yabancı çok sayıda katılımcı tek bir çatı altında bir araya getirilmiştir.

Türkiye'nin mevcut gücünü ve potansiyelini göz önüne alarak, hangi uzay alanlarının geleceğe dönük büyüme için en yüksek potansiyeli vadedebileceği ve Türk uzay sektörünün bu büyümeden elde edeceği avantajların neler olabileceği haftanın ana temasını oluşturmuştur.

Uydu Teknolojileri Haftası, Türkiye’nin 5. nesil haberleşme uydusu olan Türksat 5A uydusunun hizmet vereceği yörüngesine fırlatma faaliyetini de içinde barındırmıştır. Etkinliğin ikinci günü olan 8 Ocak Cuma sabahı saat 04.28'de fırlatma etkinliği canlı yayınlanmıştır. Uydu Teknolojileri Haftası kapsamında; etkinlik konsepti tasarımı, etkinlik deneyimi tasarımı ve etkinlik yönetimi hizmetleri verilmiştir.

Image 0
Image 1
Image 2
Image 3