Logo Loader

12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrası

Ulaşım, Altyapı, Telekomünikasyon

projects/August2023/79KKu522AdssD9b4j49j.JPG

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 8 yılda bir dünya ulaştırma temsilcilerini ağırlayan 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrası, 6-7-8 Ekim 2021’de, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Yerleşkesi'nde gerçekleştirilmiştir.

Lojistik-mobilite-dijitalleşmenin ekseninde bugünün ve geleceğin ulaşım ile iletişim sistemlerine odaklanan 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrası’nda; Türkiye’nin ulaştırma, altyapı ve haberleşme alanlarındaki stratejik hedeflerine katkı sağlamak, sektörün dünyayla eş zamanlı gelişimine katkıda bulunmak, çözüm bekleyen hususlarla ilgili öneriler getirmek, Covid-19 sonrası küresel tedarik zincirlerinin yeni standartlarını belirleyerek ulusal ve uluslararası paydaşlarla iş birliğini güçlendirmek hedefleri doğrultusunda etkinlikler hayata geçirilmiştir. Şûra’da karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu ve haberleşme olmak üzere 5 sektörden üst düzey yerli ve yabancı konuşmacıların yer aldığı paneller ve 55 farklı ülkenin Ulaştırma Bakan ve Bakan Yardımcılarının katılım gösterdiği kapalı oturumlar düzenlenmiştir.

Bu oturumlarda dünyayı değiştirecek mega ulaşım projeleri, Covid-19 sonrası dünyada ulaşımın gelişimi, bütünsel kalkınmayı destekleyecek ekonomi ve ulaşım koridorlarının gelişimi ve ülkelere etkisi gibi önemli konularda sektördeki iş birliği fırsatları, bölgesel sorunlar ve çözüm önerileri ele alınmıştır. 

Ulaştırma Şûrası kapsamında etkinlik konsepti tasarımı, içerik tasarımı, etkinlik deneyimi tasarımı, fuar yönetimi ve etkinlik yönetimi hizmetleri verilmiştir.

 

Image 0
Image 1
Image 2